O projekcie

nazwa projektu

Wzmocnienie potencjału endogenicznego regionu opartego na zasobach dziedzictwa kulturowego poprzez odbudowę oraz wyposażenie domu Heleny Grossówny w celu  utworzenia miejsca popularyzacji wiedzy artystycznej i o artystach regionu.

opis projektu

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie inwestycji infrastrukturalnej polegającej na odbudowie w nowej lokalizacji obiektu zabytkowego – tzw. „Domu Heleny Grossówny”, przeprowadzenie jego generalnego remontu  celem przystosowania go do nowej funkcji – miejsca popularyzacji wiedzy artystycznej oraz prezentacji twórczości artystów Pomorza i Kujaw. W przyszłości zabytkowy „dom Heleny Grossówny”  ma stać się miejscem popularyzacji wiedzy o tradycji artystycznej regionu, w którym prezentowana będzie działalność i osiągnięcia artystów regionu Pomorza i Kujaw, w tym prezentacji poszczególnych sylwetek aktorów/aktorek teatralnych i filmowych. Obiekt pełnił będzie funkcje: wystawienniczą,  mini-konferencyjną, klubową, miejsce spotkań oraz organizacji warsztatów i szkoleń. 

Całkowita wartość projektu wynosi 6 785 494,60 zł. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 4 716 821,93 zł.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.