bip - ikona
Unia Europejska - flaga

SensoRajd kujawsko-pomorski / Eskapada 22-23 kwietnia 2023

Opublikowano 13 kwietnia 2023

Z przyjemnością informujemy, że Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu bierze w tym roku udział w imprezie Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem. To cieszące się dużą popularnością cykliczne wydarzenie organizowane przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, podczas którego można poznać te słynne, ale i mniej znane zakamarki naszego regionu, w tym takie niedostępne na co dzień. Podczas wycieczek z przewodnikiem, rajdów, spacerów, gier terenowych odkryjecie nowe miejsca i aktywnie spędzicie wiosenny czas!

SensoRajd kujawsko-pomorski

My w sobotę 22 kwietnia zabierzemy Was wprawdzie w stacjonarną, ale niezwykłą podróż sensoryczną po unikatowych zabytkach i obiektach tworzących kulturowy pejzaż województwa kujawsko-pomorskiego. Poprzez stymulację różnych zmysłów uruchomicie wyobraźnię, w której dziedzictwo naszego regionu nabierze wyrazistego kształtu, dźwięku, faktury. A pamięć i koncentrację poćwiczycie, grając w świeżo wydaną przez KPCD grę edukacyjną MemoRajd kujawsko-pomorski. Kto wie, może jeden z egzemplarzy gry zabierzecie ze sobą do domu?

Wydarzenie ma formułę zagadek do rozwiązania z wykorzystaniem różnych zmysłów. Do udziału zapraszamy zwłaszcza rodziny z dziećmi i kilkuosobowe zespoły, ale też pojedyncze osoby. Dodatkowo podczas wydarzenia można będzie zagrać w karcianą grę edukacyjną, skierowaną do osób w wieku 10+.

Od dziś na stronie Eskapady można zapisać się na wydarzenie do jednej z trzech grup godzinowych. Zapraszamy na 11:00, 12:30 i 14:00. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekajcie ze zgłoszeniami!

http://kpcd.com.pl/wp-content/uploads/2023/04/SensoRajd_film.mp4