bip - ikona
Unia Europejska - flaga

SensoRajd kujawsko-pomorski 22 kwietnia 2023

Opublikowano 24 kwietnia 2023

Opublikowano 24 kwietnia 2023 r.

W ubiegłą sobotę 22 kwietnia Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu dołączyło do corocznej imprezy Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem, organizując SensoRajd kujawsko-pomorski.

Uczestnicy wzięli udział w niezwykłej podróży sensorycznej po unikatowych zabytkach i obiektach, tworzących kulturowy pejzaż województwa kujawsko-pomorskiego. Mieli okazję nie tylko przyjrzeć się rozmaitym detalom regionu, ale też usłyszeć jego brzmienie i poczuć fakturę, kształt, a nawet smak! Zadaniem gości było rozwiązanie zagadek związanych z rozpoznawaniem obiektów przy wykorzystaniu różnych zmysłów, a w nagrodę za sprostanie wyzwaniu otrzymali egzemplarze gry MemoRajd kujawsko-pomorski, która pomoże im utrwalić doświadczenia. Grę mogli przetestować jeszcze w trakcie wydarzenia, podjadając słodycze regionalnych producentów i dowiadując się więcej o ciekawych miejscach na Kujawach i Pomorzu.

Mamy nadzieję, że nasza eskapadowa formuła przyczyniła się nie tylko do pobudzenia wyobraźni, ale i do skutecznego zapamiętania, co wyróżnia nasz region i gdzie warto pojechać w kolejny tak piękny i słoneczny weekend!