bip - ikona
Unia Europejska - flaga

#5 Poznajemy Wyszogród – poznaj i ty! Relacja

Opublikowano 17 października 2023

Damy, biskupi i możni ponownie zawitali do Wyszogrodu!
A wszystko za sprawą wspaniałej pracy i pasji uczestników kolejnych zajęć w ramach projektu „Poznajemy Wyszogród – poznaj i ty!”.

Tym razem połączone sekcje teatralna i krawiecka przeniosły nas na dwór kasztelana wyszogrodzkiego. Nim przystąpiono do odtwarzania strojów z epoki i inscenizacji uczty średniowiecznej, uczestnicy posłuchali o tym czym w dawnym Wyszogrodzie handlowano, jak spędzano czas wolny oraz w co wierzyli jego mieszkańcy. Ponadto młodzież poznała specyfikę mody średniowiecznej oraz dowiedziała się, jakie ważne wydarzenia odbywały się w siedzibie kasztelana wyszogrodzkiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i wolontariuszom za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę. Podziękować również należy instruktorkom, które poza rzetelną wiedzą i kreatywnością, przygotowały część potraw dla biesiadujących rekonstruktorów.

Ostatnie zajęcia warsztatowe w ramach projektu zaplanowane są na 19.10.2023 r. (czwartek) na godz. 16:00, a realizowane będą na grodzisku „Wyszogród” w Bydgoszczy-Fordonie. W ich trakcie uczestnicy będą mogli posłuchać o historii stanowiska oraz charakterze i przemianach osadnictwa wyszogrodzkiego, jak również wziąć udział w sesji fotograficznej.


Zadanie dofinansowano ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach programu „Kooperacje-Fordon 2023”.

fot. KPCD