bip - ikona
Unia Europejska - flaga

Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu. Wystawa w Rypinie

Opublikowano 04 listopada 2023

23 października – 20 listopada 2023 r., Chełmno

Nasza wystawa poświęcona kujawsko-pomorskiej części Szlaku Kopernikowskiego kontynuuje swoją podróż po ziemi dobrzyńskiej. Od niedawna można ją oglądać w Rypinie w pobliżu Rypińskiego Centrum Sportu i Zespołu Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej przy ul. Dworcowej.

Wystawa w Rypinie to wspólna inicjatywa Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu i Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego i jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy! Równocześnie przypominamy, że czekamy na wasze fotograficzne pamiątki z podróży po szlaku w ramach konkursu „Cztery pory roku na Szlaku Kopernikowskim”.

Więcej informacji o Szlaku Kopernikowskim na Kujawach i Pomorzu, znajduje się w przewodniku dostępnym w punktach Informacji Turystycznej, a także na stronie internetowej dedykowanej kujawsko-pomorskiej części Szlaku (link poniżej). Pełna trasa Szlaku Kopernikowskiego, obejmującego poza naszym województwa, także miejsca i obiekty w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim, dostępna jest z kolei na oficjalnej stronie Szlaku:

Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu

Prezentacja kujawsko-pomorskiego odcinka Szlaku Kopernikowskiego

Kliknij tutaj

fot. KPCD