bip - ikona
Unia Europejska - flaga

Straty Wojenne. Pałac w Nawrze i jego zbiory – konferencja i wystawa

Opublikowano 21 grudnia 2023

Zdjęcie zrobione w sali konferencyjnej podczas wydarzenia Straty Wojenne. Pałac w Nawrze i jego zbiory

fot. KPCD

We wtorek 19 grudnia w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu odbyła się konferencja naukowa Straty wojenne. Pałac w Nawrze i jego zbiory. Dyrektor KPCD dr Marek Rubnikowicz otworzył wystawę planszową, a koordynator projektu dr Michał Antonowicz poprowadził część konferencyjną, opowiadającą o przebiegu badań i zakresie przekształceń i strat, jakie dotknęły nawrzański pałac i jego zbiory. W spotkaniu udział wzięli zaangażowani w projekt: dr Andrzej Mycio, dr Mateusz Superczyński, dr Magdalena Nierzwicka, dr Maciej Prarat i Patryk Banasiak oraz przedstawiciele rodziny spadkobierców majątku nawrzańskiego. Przybyli goście aktywnie udzielili się w dyskusji i otrzymali publikację podsumowującą projekt.
Prelegentom i publiczności bardzo dziękujemy za obecność i podzielenie się cennymi uwagami. Do zobaczenia przy kolejnej okazji!
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach zadania pn. „Badania strat wojennych kolekcji prywatnej – pałac w Nawrze” z programu rządowego „Badania polskich strat wojennych” ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury, a także współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zobacz relację na Facebooku:

Zdjęcia z wydarzenia