bip - ikona
Unia Europejska - flaga

SensoRajd kujawsko-pomorski | Relacja

Opublikowano 29 kwietnia 2024

Zdjęcie zrobione podczas wydarzenia Sensorajd kujawsko-pomorski

Za nami kolejna, jubileuszowa edycja akcji Eskapada. Poznaj region z przewodnikiem. KPCD po raz drugi włączyło się w imprezę zapraszając na SensoRajd kujawsko-pomorski – trzyczęściowey quiz z dziedzictwa województwa kujawsko-pomorskiego.

Bazując na naszej grze MemoRajd kujawsko-pomorski, uczestnicy zmierzyli się z zagadkami wizualnymi, dźwiękowymi i dotykowymi, za którymi kryły się rozmaite obiekty tworzące kulturowy pejzaż naszego regionu. Gracze musieli nie tylko wytężyć zmysły, ale i uruchomić wyobraźnię, by uciec od złudnej nieraz dosłowności. Przy okazji poznali ciekawe miejsca, które warto odwiedzić podczas wiosennej wycieczki, a w nagrodę za podołanie wyzwaniu otrzymali egzemplarze gry i gadżety, które przydadzą się na kolejne eskapady – może do punktów Szlaku Kopernikowskiego? Podczas zabawy nie zabrakło również czegoś dla zmysłu smaku: uczestnicy mogli spróbować smakołyków od regionalnych producentów, w tym wafli z fjutem – syropem z buraka cukrowego prosto z Borów Tucholskich i dla przełamania słodyczy – słonawej Krystynki z Ciechocinka.

Wszystkim przybyłym eskapadowiczom dziękujemy za odwiedziny i wspólną zabawę! Zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia, o jednym już usłyszeliście – przedpremierowo!

Galeria zdjęć z wydarzenia