bip - ikona
Unia Europejska - flaga

Chopin en Vacances '2024 w Nawrze

Opublikowano 09 lipca 2024

Baner Festiwalu Chopin en Vacances

Festiwal Chopin en Vacances powraca do Nawry!

W lipcu ubiegłego roku nawrzański park wybrzmiał dźwiękami muzyki klasyków, wyczarowanymi na klawiaturze fortepianu przez utalentowanych młodych pianistów. Zagrali wzorem Fryderyka, który w młodości spędzał wakacje w wiejskich posiadłościach przyjaciół i występami zdradzał już wtedy symptomy niezwykłego talentu.
W tym roku muzyka Chopina i innych kompozytorów powróci do Nawry, a tym razem wypełni przestrzeń tutejszego kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i NMP Wspomożycielki Wiernych. W ostatni dzień wakacji, w niedzielę 1 września o godz. 15:00 wystąpią Adam Muszyński i Jan Wachowski. Zachęcamy do zaplanowania udziału w tym wydarzeniu już teraz! Ilość miejsc ograniczona.

UWAGA: wszyscy chętni do wysłuchania koncertu we wnętrzu kościoła proszeni są o zgłoszenie swojego udziału na adres mailowy festiwalu: festiwal@chopinenvacances.pl

Organizatorem festiwalu jest Fundacja „Ziemia Dobrzyńska”, a wydarzenie w Nawrze współtworzone jest z Kujawsko-Pomorskim Centrum Dziedzictwa w Toruniu, Gminą Chełmża oraz Parafią w Nawrze pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i NMP Wspomożycielki Wiernych.

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Festiwal został objęty patronatem medialnym przez Polskie Radio Chopin, Polskie Radio RDC i Radio Famka.

 


PROGRAM:

Pianiści zagrają na fortepianie marki STEINWAY B.

Recital nr 31: Adam MUSZYŃSKI (Polska), uczeń prof. Karola Radziwonowicza

 • Ludwig van Beethoven – Sonata Księżycowa cis-moll op. 27 nr 2
 • Ignacy Jan Paderewski – Theme varie op. 16 nr 3
 • Fryderyk Chopin:
  – Nokturn fis-moll op. 48 nr 2
  – Walc Des-dur op. 64 nr 1
  – Scherzo h-moll op. 20

przerwa

Recital nr 32: Jan WACHOWSKI (Polska), uczeń dra Łukasza Chrzęszczyka, Éliane Reyes prof. Królewskiego Konserwatorium w Brukseli

 • Fryderyk Chopin:
  – Ballada As-dur op. 47
  – Mazurki op. 56: H-dur nr 1, C-dur nr 2, c-moll nr 3
 • Robert Schumann:
  – Etiudy Symfoniczne op. 13